0

Sık Sorulan Sorular

Ürünüm ne zaman hazır olur?

Ürünleriniz siparişinizi verip ödemenizi yaptıktan 2-5 iş günü içinde kargoya verilmektedir. Kampanya veya resmi tatil dönemlerinde bu süre değişiklik gösterebilmektedir.

Siparişimi kargoya verilmeden önce görebilir miyim?

Siparişleriniz hazırlandıktan sonra harf ve/veya numara hatası olmadığına dair son bir kontrol ve onayınız için fotoğraflanarak sipariş sırasında girdiğiniz e-mail adresinize gönderilmektedir. Onayınızdan sonra kargoya teslim edilmektedir.

Ne şekilde ödeme yapabilirim?

Ödemeleri havale / eft olarak banka hesabımıza yapabilirsiniz. Siparişinizi tamamladığınızda ödeme yapmanız gereken toplam tutarı ve banka hesap bilgilerimizi görüntüleyebileceğiniz bir sayfa yer almaktadır.

Siparişimi değiştirebilir miyim / iptal edebilir miyim?

Ürünlerimizin tamamı siparişleriniz doğrultusunda kişiye özel hazırlanmaktadır. Ödemesi yapılan siparişlerde madalyonlar kişiye özel olarak yazılmaktadır. Kordonlar aynı şekilde kişiye özel verilen ölçülere göre hazırlanmaktadır. Bu sebeple iptal veya değişim yapılamamaktadır. Ödemesi henüz yapılmamış siparişler işleme alınmadığından iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ne zaman kordonlu isimlik takabilirim?

Mini minnacık yavrulara ilk üç ay henüz kordonlu isimlik, tasma, zincir gibi boyunluklar önerilmemektedir. Kordonlu isimliklerimiz için yavrunuzun boyun çevresi minimum 14 cm. olana kadar beklemenizi tavsiye ediyoruz. Ya da isimlik siparişinizi verirken yavru olduğunu belirtirseniz, seçtiğiniz kordonu en dar 14 cm. olacak şekilde hazırlayabiliriz. Siz de yavrunuz yanınızda büyürken uygun gördüğünüz bir anda isimliği takabilirsiniz. Yavrunuz büyüdükçe de kordonu yavaş yavaş genişletebilirsiniz.

Kordonlar ayarlanabilir mi?

Evet. Kordonlarımız ayarlanabilir. Tek renk kordonlarımızda iki küçük düğüm, çift renk kordonlarımızda dört küçük düğüm bulunmaktadır. Bu linkte yer alan kordon ürün sayfamızın galerisinden kordonlarımızı ve bağlantı yerini inceleyebilirsiniz. Bu düğümleri yukarı – aşağıya kaydırarak kordonu genişletip daraltabilirsiniz.

Kordonlar ne kadar genişler / daralır?

Kordonlar en dar, patili dostunuzun siparişinizi oluşturduğunuz sıralardaki boyun çevresi kadar daralır. Kordonların en dar ölçüsünü sizin vereceğiniz boyun çevresi ölçüsü kadar ayarlıyoruz. En geniş ölçüsü ise en dar ölçü x 2 cm gibi hesaplayabilirsiniz. Örneğin patili dostunuzun mevcut boyun çevresi ölçüsü 16 cm ise, kordon en dar 16 cm, en geniş 32 cm olacaktır.

Kedi / Köpeğimin boyun çevresini nasıl ölçmeliyim?

Patili dostunuzun boyun çevresini mezura ile ölçebilirsiniz. Mezuranız yoksa bir ip yardımıyla boyun çevresini ölçtükten sonra ipin uzunluğunu bir cetvel, metre gibi araçlarla ölçüp bize iletebilirsiniz. Bu ölçüyü alırken boynunu çok sıkıp boğmayacak, en fazla yarım parmak boşluk kalacak şekilde ölçmelisiniz. Daha fazla boşluk kalması halinde isimlikteki madalyonlar sarkık durabilir, patilerini ya da ağızlarını araya sokmaya çalışabilirler.

Sadece kordon / ek kordon alabilir miyim?

Evet, dilerseniz sadece kordon satın alabilirsiniz. Sadece kordon siparişlerinizde kordona mevcut isim levhalarını takabilmeniz için küçük halka takarak gönderiyoruz.

Tasmamız var, sadece madalyon alabilir miyim?

Evet, sadece madalyon satın alabilirsiniz. Sadece madalyon siparişlerinizde madalyonları tasmaya takabilmeniz için küçük halkalara takarak gönderiyoruz. Ya da dilerseniz anahtarlıklı madalyonlarımızdan da sipariş verebilirsiniz. Böylece anahtarlık kısmından tasmaya takabilirsiniz.

Madalyonlara kaç tane isim / numara yazdırabilirim?

Madalyonlarımızın her bir yüzüne birer isim veya numara sığmaktadır. Dilerseniz madalyonun ön ve arka yüzlerine birer tane olacak şekilde iki isim veya numara yazdırabilirsiniz. Tek madalyonlu tüm siparişlerinizde https://miniandhappy.com/urun/madalyon/ ürün sayfamızda yer alan “Arka Yüze Yazım” seçeneğini “İstiyorum” seçmeniz ve yazılacak isim / numaraları siparişinizin not alanına yazarak iletmeniz yeterlidir. Detaylar ürün açıklamamızda mevcuttur.

Çift madalyonlu ürün siparişlerinizde de madalyonların arka yüzlerine ikinci isim veya numarayı yazdırmak istiyorsanız, bizimle bu linkteki iletişim formu aracılığı ile ya da instagram hesabımız üzerinden iletişime geçiniz.

Madalyonlara yazılan isim / numara zamanla silinir mi?

Hayır silinmez. Lazer yazı yüzeyi çizerek yazıldığından zamanla aşınma nedeniyle silinebilmektedir. Biz lazer yazıda olduğu gibi yüzeyi çizerek değil, isim ve/veya numaralarda yer alan her bir harfleri, rakamları çekiçle çakmak suretiyle derin izler bırakarak yazıyoruz. Daha sonra bu derin izleri metal boyası ile boyuyoruz. Metal boyası zamanla çıksa bile yazılar çok net okunabilmektedir. Dilerseniz metal boyasını harf/rakamların derin izleri üzerinden asetatlı kalem ile geçerek yenileyebilirsiniz.

Madalyonlar kararır mı?

Madalyonlarımızı bijuteri ürünü olarak düşünebilirsiniz. Ham madde üzerine kaplama yapılan madalyonlar patili dostlarımızın su içerken isimliğini ıslatmasından ya da yağmurda dolaşırken ıslanmasından etkilenmezler. Kolonya, dezenfektan, şampuan, parfüm gibi asidik sıvılarla temas etmeleri halinde kaplamalar zarar görebilmektedir. Daha uzun süreli kullanım için havuza / denize girerlerken çıkartmanızı öneriyoruz.